20. juuli 2024

Haapsalu Rong 27

Viimati jõudis reisirong Haapsallu 22. septembril 1995. aastal. Tänavu (2022) möödus sellest kuupäevast 27 aastat ning rongi ootajate sõpruskond koguneb traditsiooniliselt Haapsalu raudteejaama rongi ootama. 

Neljapäeval, 22. septembril algusega kell 19:00 esines Haapsalu raudteejaamas rongi ootajatele ansambel “Väliharf” eesotsas Marko Matvei ja Anto Siimsoniga.

Riisipere-Haapsalu-Rohuküla raudtee taastamise I etapp, milleks on Riisipere-Turba lõik taasavati 8. detsembril 2019. aastal. Sealt edasi on II etapiks Turba-Risti raudteelõik, mille ehitustööd pidid algama tänavu suvel kui Eesti Vabariigi Valitsus otsustas mõned päevad enne ehitustööde algust ehitusrahad ära võtta. 

Suve alguses tehtud LIIPRID.ee intervjuust AS Eesti Raudtee ehitusdirektori Riho Vjatkiniga selgus, et nii projekteerimis kui ka ehitustööde ettevalmistused olid graafikus ning raudteelõik ei oleks ka rahaliselt kallimaks osutunud aga siiski otsustati vastava sisuline otsus teha. Raudteelõik Ristini pidi valmis saama 2024. aasta lõpuks. 

Sündmust toetasid: Haapsalu linn, raudtee- ja sidemuuseum, Haapsalu trükikoda, rongi ootajate sõpruskond.