15. juuni 2024

Miks me raudteed vajame?

Küsimusele “Miks me raudteed vajame?” saab vastata päris mitme punktiga, need on:

  • KOHALIKUD ELANIKUD. Hetke seisuga käib Haapsalust Tallinna tööl umbes 1000 inimest. Suur osa neist saaksid tööl käia rongiga, mitte bussiga või autoga. Ning rong oleks äärmiselt oluline õpilastele ja üliõpilastele.
  • TURISTID. Haapsalus käib nii suvisel, kui ka talvisel perioodil palju turiste, kõige rohkem muidugi suvel suurürituste ajal. Näide turistide rohkusest suvel Haapsalus: Mina (saate produtsent) käisin suvel koos perega Haapsalus ja mõtlesime enne ära sõitu, et teeks õhtusöögi Haapsalus. Igas kohas, kuhu me sisse astusime öeldi: “ooteaeg poolteist tundi (1,5 h)“. Nii, et käib küll suvel Haapsalus palju turiste.
  • SAARED (Hiiumaa ja Vormsi). Kui taastada Haapsalu raudtee Rohukülani, siis seda saaksid kasutada ka hiidlased ning vormsilased, nii et kasu oleks sellisel juhul kõigile. Turist saab minna jalgrattaga nii Hiiumaale kui Vormsile, Ristilt aga Saaremaale.

KOKKUVÕTE: Ja siis veel räägitakse, et Haapsalu rongiga ei oleks sõitjaid või, et see ei tasuks ära. Lisaks on veel kümneid seoseid, kõiki ei jõua üles lugeda.